Den Městské policie a Integrovaného záchranného systému, Jablonec nad Nisou

17. května 2006 se uskutečnil u příležitosti 140. výročí povýšení Jablonce nad Nisou na město „Den Městské policie a Integrovaného záchranného systému“, pořádaný za účasti městské policie, policie ČR, hasičského záchranného sboru, horské služby, záchranné služby a soukromých bezpečnostních služeb libereckého kraje, reprezentujících Asociaci soukromých bezpečnostních služeb České republiky ( ASBS ČR ).

Propagační místo ASBS ČR vzbudilo svojí přítomností vedle převážně profesionálních sborů nebývalý zájem nejen samotných účastníků z jejich řad, návštěvníků, ale i regionální televize a novinářů.
Přítomní, viceprezident asociace Pavel Kříž a předseda krajské pobočky ASBS ČR Liberec Jiří Jirásek, zdatně čelili náporu zájemců, kteří se dotazovali co to vlastně ASBS ČR je, co je její náplní a jaké má záměry jako sdružení. U profesionálních zájemců docházelo až k odborným diskusím s neskrývaným zájmem o problematiku soukromého bezpečnostního průmyslu v ČR a jeho provázanosti v rámci Evropské unie, čímž došlo i na otázky týkající se členství asociace v rámci USBS ČR a CoESS.

Josef Dvořák